Értünk van :)

Made by Zsuzsi

Made by Zsuzsi

Hajfestés hennával

2016. január 02. - D.Zsuzsi

Jöhetnék a szokásos „új év, új élet, új én” dumával, de nem hiszem, hogy év elején kezdődik az új élet, és nem is akarok úgy tenni, mintha annyira mániákusan elkötelezett lennék egy új életmód iránt, hiszen ez nem megy egyik napról a másikra. Kis bevezetőként fontosnak tartom beszélni erről ez egész „bio őrületről”. Mióta elkezdtem foglalkozni a vegyszermentes szépségápolással voltak változások az életemben, viszont nem tartok ott, hogy nem vagyok hajlandó mást használni csak bio cuccokat. Viszont a minap – mikor a „szokásos” hobby kutatómunkámat végeztem a henna hajfestés terén – rájöttem arra, hogy milyen sokan elzárkóznak még ezektől a vegyszermentes egyszerű praktikáktól, és mentegetőznek, mikor egy kipróbált módszerről írnak…. ami számomra tényleg érthetetlen.  Szerintem, ha már képmutatásnak számít, hogy bio cuccokkal kened magad, akkor az is képmutatás, ha éled tovább az életedet úgy, mintha nem lenne semmi gond a globális felmelegedés terén. Az a legviccesebb mikor valaki arra hivatkozik, hogy ezek milyen drága dolgok. Hát, én olcsóbban jöttem ki a szokásos hajfestésemből, úgy, hogy még egészségesebb is a hajam, mint valaha.

hajfestes.png

Rengeteg tapasztalatot találtam a hennás hajfestésről. Komolyan, néha már azt éreztem, hogy elveszek az információk tengerében.  Szívből ajánlani tudom Antal Vali oldalát, ahol rengeteg tapasztalatot gyűjtöttek már össze a hennázásról, nagyon sokat segített nekem abban, hogy megtaláljam a számomra megfelelő módszert.

 14 éves korom óta festem a hajam, és soha, semmilyen módon nem értem még el ezt a hatást, mint amit most sikerült. Nem csak kellemes a tapintása a hajamnak, hanem dúsabb, a színe elképesztő, és a hajszálaimat végre nem roncsoltam tovább a kémiai festékkel. A henna ugyanis csak a hajszálaid felszínén tapad meg védőrétegként, ellentétben a kémiai festéssel, ami a hajszálaidat megnyitva a belsejét is roncsolják. A henna nem kopik ki, tehát a második festésnél már csak a tövet kell festeni. Viszont az igazat megvallva, tényleg időigényesebb, mint ha a szokásos vegyi festéket használnám.

A hennával elért hajszínt több dolog befolyásolja. Lényeges, hogy milyen az alapszín, hogy festetted-e előtte a hajad, hogy tisztán hennát használsz-e vagy indigóval „barnítod”, és még sorolhatnám. Én viszont a saját tapasztalatomat szeretném most leírni. Mivel mindig is festettem a hajamat, ezért minimum 3 hónapot vártam, hogy a hajam tisztuljon a vegyszerektől. A hennás festés előtti hetekben kerültem a normál samponokat, tojássampont használtam, volt, hogy ricinusolajos pakolással ápoltam a hajam, végül pedig beruháztam egy bionom Biola samponra. Döbbenet, de az eddig viszonylag hamar zsírosodó hajammal csodát tettek ezek a praktikák, és egyre kevésbé zsírosodott, miközben nem volt száraz, vagy szálkás. Fontosnak tartottam előkészíteni a hajamat a festésre, ugyanis a kémiai festésről való átállás azzal a veszéllyel jár, hogy ha nem tartod be a minimum 3 hónapos tisztulási időt teljesen szétroncsolod a hajad, és eltöredezik a korábban kémiailag festett rész. Akkor pedig már csak az olló segíthet.

elotte.png

Én nem akartam megint sötét barna lenni, nyaranta már így is igyekeztem világos rezes barna színekkel festeni a hajamat, és most úgy döntöttem, hogy lesz, ami lesz, csúnya biztos nem lesz. Sajnos a kép nem igazán adja vissza az új hajszínemet, de így is nagyon hasonló. Titkon azért reménykedtem benne, hogy kicsit karamellás színt sikerül majd összehozni, hát én teljesen elégedett vagyok vele.  A 100%-os hennával való festés a világos, vagy szőke hajon általában rézvörös színt eredményez, viszont az én „seszínű” barna hajamat a látható sötétebb rezes vöröses színre varázsolta. A henna pépet pedig a következő módon készítettem el:

Hozzávalók:

  • 100g Neha henna por (250g ára 1550Ft volt, ami simán elég 2-3 festésre)
  • 2 filter jó minőségű fekete tea
  • 2 tk. instant kávé (bármilyen jó)
  • 1 ek. diólevél (120 Ft egy zacsi)
  • 8-10 szem szegfűszeg
  • 1 ek olivaolaj
  • 5 dl víz

Elkészítés:

  1. Erős fekete főzetet készítek a teából, kávéból, diólevélből, szegfűszegből, és a vízből, amelyet lassú tűzön főzök 10-15percig. Pótolom az elpárolgott vizet, és hagyom hűlni. A hennaport egy tálba teszem, és apránként adagolom hozzá a meleg főzetet, amelyet alaposan eldolgozok közben. Fontos, hogy addig adagold a folyadékot, amíg tejföl sűrűségű masszát kapsz, és szépen el kell dolgozni a csomókat is. Egy csúnya, zöld masszát kapunk eredményként, aminek szerintem szalma szaga van. :) 
  2. Teszek bele egy kanál olivaolajat (lehet kókuszolaj is akár), hogy könnyebb legyen lemosni majd. A festés előtt a hajamat minimum 3 részre osztom, és a homlokomon a hajtövem mentén egy zsíros krémmel bekenem a bőrömet, hogy ha a festék be is fogja a bőrömet, akkor könnyebb legyen lemosni. Majd hajtőről hajtőre haladva felkenem a hajamra a pépet.
  3. Ha kész van, akkor becsomagolom a hajamat folpackba, és igyekszem minél jobban melegen tartani a hajamat. Nagyon fontos, hogy ne száradjon meg a festék a hajadon, mert akkor nem színezi be a hajad, tehát ezért csomagoljuk így be magunkat. Az időigényesebb rész itt jön, ugyanis én 4órán keresztül dunsztolódtam ebben a csodás masszában. Sokan így fekszenek le aludni, de én inkább csak elütöttem az időt filmezéssel.
  4. A lemosáskor jól beáztatom vízzel a hajamat, és alaposan kiöblítem belőle a hennát, mikor már nem engedi a színét a hajam, csak akkor zárom csak el a csapot.
    A hajszín, amit kapsz, 48 óra után egy nagyon kicsit változik, az enyém szerintem sötétebb lett talán, de nem vettem észre óriási változást.

 

Mindenkinek szívből ajánlani tudom csak a hennát. :)       

A bejegyzés trackback címe:

https://madebyzsuzsi.blog.hu/api/trackback/id/tr48226184

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása